جستجو:       جستجوی پیشرفته    ورود / ثبت نام      
 سبد خرید شما خالیست !

پنجشنبه, 2 آذر, 1396    مجموعه ی کامل مستند خدایان گمشده History Channel: Lost Gods
    
مجموعه ی کامل مستند خدایان گمشده History Channel: Lost Gods
کد محصول: 1111366
1 عدد دی وی دی  

قیمت : 2,500  تومان
 
 

مجموعه ی کامل مستند خدایان گمشده

Lost Gods

سازنده: History Channel

فرمت: DiviX

قابل اجرا در کامپیوتر و پلیرهای خانگی که قابلیت پخش فایل های DiviX را دارند

کیفیت بالا

زبان اصلی

تعداد: 1 عدد DVDمستند خدایان گمشده (Lost Gods) که کاری از شبکه ی History Channel می باشد، مستندی است که به تحقیق در مورد خدایان مورد پرستش مردمان  تمدن های باستان می پردازد. گروه سازندگان این مستند برای تحقیق در مورد خدایان تمدن های باستان به مناطق مختلف جهان سفر می کنند و تحقیقات عمیق و مفصلی را درباره ی خدایان مورد پرستش هر یک از اقوام به جای می آورند.


در این مستند برای درک بهتر نوع رفتار و شیوه ی پرستش خدایان در تمدن های باستان، از تصاویر بازسازی شده نیز استفاده شده است که این خود زیبایی این مستند را چند برابر می کند.  این مستند  خدایان باستان تمدن های مصر، یونان، روم، مایا، اینکا و نژاد کلت یا سلک را مورد برسی قرار می دهد.


خدایان مصر


خدایان مصر: مصریان باستان خدایان بسیاری را مورد پرستش قرار می دادند که مهمترین آن ها عبارتند از ایزدان نگاه‌بانِ فراعنه و سلطنت، ایزدان رود و بیابان، ایزدان زایش و مرگ، ایزدان نه گانه هلیوپولیس و انسان‌های ایزد گونه.شمایل و تجلی این خدایان در بناها و معماری ساختمان ها و بنا های مصر باستان به وفور مورد استفاده قرار گرفته که این مستند بسیاری از ان ها را مورد برسی دقیق قرار می دهد.


خدایان یونان


خدایان یونان: یونیان نیز خدایان بسیاری داشتند که مشهور ترین آن ها خدایان دوازده گانه ی کوه المپ یا المپ نشینان بودند. کوه المپ محل نبرد تایتانها با خدایان دوازده گانه بود و بعدها هم به عنوان محل زندگی خدایان از آن نام برده شد. تمام المپ‌نشینان به نوعی با یکدیگر خویشاوندی داشتند و بنا به شرایط زمانه هر از گاهی یک یا چند تن از آنها بیشتر مورد توجه قرار می‌گرفت. برای مثال اگر در زندگی واقعی، همسر حاکم یا شخص قدرتمند منطقه از شخصیت قوی یا خانواده مهم‌تری بود، خدایان زن و به خصوص هرا که خدای مادر بود مورد توجه می‌گرفت؛ اگر جنگی در میان بود، معبد خدای جنگ بیشتر مورد توجه قرار می‌گرفت. از این قله مرتفع زئوس خدای خدایان فرامین خود را به سایر خدایان صادر می‌کند خدایان هر کدام خانه‌ای مخصوص خود دارند.

قلهٔ المپ مرتفع‌ترین قله‌های یونان است، شعرا فکر می‌کردند این قله با آسمان تماس دارد.
خدایان اصلی به زبان رومی از این قرار هستند:

•    ژوپیتر, زئوس (شاه خدایان)
•    نپتون, پوزئیدون (خدای دریا)
•    پلوتو, هستیا (ایزدبانوی تندرستی)
•    مارس, آریس (خدای جنگ)
•    وولکن, هفانیستوس (خدای آتش و آهن)
•    مرکوری, هرمس (خدای سفر)
•    فیبوس, آپولو (خدای یونانی)
•    یونو, هرا (همسر زئوس)
•    مینروا, آتنا (ایزدبانوی خرد)
•    دیانا, آرتمیس (ایزدبانوی شکار)
•    ونوس, آفرودیته (ایزدبانوی عشق و زیبایی)
•    سرس, دیمیتیر (ایزدبانوی کشاورزی)


خدایان رومخدایان روم: در محدوده ی امپراطوری روم خدایگان بسیاری قرار داشتند و رومیان باستان نیز خدایان بسیاری را مورد پرستش قرار می  دادند که از جمله ی این خدایان می توان به ژوپیتر رومی، با زئوس یونانی، نپتون رومی، با پوزئیدون یونانی، مارس رومی، با آرس یونانی، آپولون رومی، با آپولوی یونانی، وولکان رومی، با هفائستوس یونانی، مرکوری رومی، با هرمس یونانی، ژونوی رومی، با هرای یونانی، مینرو رومی، با آتنای یونانی، دیانای رومی، با آرتمیس یونانی، ونوس رومی، با آفرودیت یونانی، وستای رومی، با هستیای یونانی نام برد.
خدایان مایاخدایان مایا: مایاها برای نمایش شکوه خدایانشان، شاهکار های معماری ای بنا کردند. آن ها برای خدایانشان قربانی های بسیار از انسان و غیر انسان  انجام می دادند. دین مایا مذهب قوم مایا در دوران پیشاکلمبی بود که شاخه از دین باستانی آمریکای مرکزی به حساب می آمد.سرخپوستان آمریکای مرکزی در دیانت و اساطیر کمابیش مشترک بودند و عقایدشان تقریبا هم منشا بود.این دین با کشف قاره جدید بدست کریستف کلمب و ورود مبلغان کاتولیک تقریبا برچیده شد و به برخی نواحی دورافتاده معدود گشت.امروزه از میان برخی مایاهای ملی گرا گرایش به اساطیر و دین باستانی برابر دین مهاجمان شکل گرفته است.خدای بزرگ دین مایاها ایتزامنا نام داشت.عالم هستی دین مایا دارای دو بعد انسانی و خدایی داشت که در سه حوزه آسمانی و زمینی و زیرزمینی ضرب می شد.دنیای زیر زمینی را زیبالبا می گفتند.خدایان مایایی عموما زوجی برای خود داشتند.بسیاری از عقاید باستانی مایاها در کتاب پوپول ووه منعکس شده است.


خدایان Inkyخدایان Inky ها: اینکا ها امپراطوری ای همسان با بزرگترین امپراطوری روم ساختند. آنها خدای خود را خورشید، ماه و ستارگان میدانستند. خدایان اینکا همراه با امپراطوری آنها ناپدید شدند اما آثار هنری و معماری آنها باقی ماند.


خدایان نژاد کلت یا سلت: تمامی رفتار ها و نحوه ی زندگی سلتی ها معنایی مذهبی داشت. کلیسای آنها خود طبیعت بود، فالگیر های آنها کشیش ها و قضات بودند. آنها قبیله ها را متحد کردند و آیین های محرمانه و قربانی هایی را انجام میدادند. با گذر زمان، اعتقادات آنها مذهب سلتیک را ساخت و معنای زندگی روزانه ی آنها داستان ها و اساطیری را ساخت.
مجموعه ی کامل خدایان باستان در یک DVD گرداوری کرده ایم که هم اکنون می توانید آن را به صورت پستی تهیه کنید.برای مشاهده ی پکیج های ویژه فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای دانلود رایگان فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای مشاهده ی سایت تخصصی فیلم های انیمیشن اینجا را کلیک کنید.  محصولات مرتبط

مستند ظهور The Arrivals

مستند باراکا Baraka (برکت)

مستند اسرار درون مکه

  نظرات پيرامون اين محصول

نظري پيرامون اين محصول ثبت نشده است, شما مي توانيد به عنوان اولين نفر نظر خود را ارائه دهيد.

 ارسال نظر شما

نام
ایمیل
نظر شما
 
  اين محصول را به دوست خود پيشنهاد دهيد
شما مي توانيد اين محصول را به دوست خود معرفي نماييد , شايد دوست شما به اين محصول علاقه مند باشد

نام شما
ایمیل شما
نام دوست شما
ایمیل دوست شما
متن (اختیاری)