جستجو:       جستجوی پیشرفته    ورود / ثبت نام      
 سبد خرید شما خالیست !

یک شنبه, 1 بهمن, 1396    مستند نخستین امپراطور چین IMAX: The First Emperor Of China
    
مستند نخستین امپراطور چین IMAX: The First Emperor Of China
کد محصول: 1111401
1 عدد دی وی دی  

قیمت : 2,500  تومان
 
 مستند نخستین امپراطور چین

The First Emperor Of China

محصول: IMAX

کیفیت بسیار بالای HD

فرمت: DivX

قابل اجرا در کامپیوتر و پلیرهای خانگی که قابلیت پخش فایل های DivX را دارند

زبان اصلی

1 عدد DVDمستند «نخستین امپراطور چین» یا «The First Emperor Of China» کاری از شرکت IMAX می باشد که به زندگی چین شی هوان نخستین موسس امپراطوری چین می پردازد. این مستند با کیفیت بسیار بالای HD تهیه شده و کارگردان با ذوق این مستند از تصاویر شبیه سازی شده ی تاریخی استفاده های فراوان برده است. مطمئنا دوستداران مستند های های تاریخی از دیدن این مستند زیبا و کیفیت بسیار لذت خواهند برد.


221  سال قبل از میلاد اولین سلسله فئودالی چین تاسیس شد و  چین شی هوان بنیادگذار آن بود .  چین شی هوان اولین امپراطور سلسله  چین است و نامش  این جن  بوده است . سال ۲۴۶ق م  این جن  ۱۳ساله بر تخت پادشاهی کشور  چین  نشست . در اوائل دوران حکمرانی سلسله جنگجویان در چین کشورهای مستقل زیادی وجود داشتند و بین این کشورها درگیری ها مکررا رخ می داد . کشور چین  واقع در منطقه  شیان یان  و شی آن یکی از کشورهای نیرومند وقت بود.


 این جن  پس از آنکه بزرگ شد ، شخصیت های با فضیلت و با درایت را به خدمت گرفته و امور نظامی را بسط و توسعه داده و برای افزایش قدرت خود تلاش کرد . بیش از ۱۰ سال کشور  چین  به جنگ پرداخت و در نهایت چین یکپارچه شد .  این جن نیز عنوان  چین شی هوان  را برای خود برگزید. یکپارچگی چین توسط کشور چین  اهمیت زیادی در تاریخ داشته است .  چین شی هوان سیستم تقسیم کشور به چند کشور کوچک زیر فرمان یک امپراطور را الغا کرد و سیستم تاسیس نواحی و شهرستان ها را اجرا نمود . کشور به ۳۶منطقه تقسیم شد و در هر منطقه شهرستان ها دایر گردید . مقامات مرکزی و منطقه ای توسط امپراطور منصوب شدند و نظام ارثی لغو شد . این سیستم در تاریخ بیش از دو هزار سال اجرا شد و نام بسیاری از شهرستان های کنونی چین در سلسله  چین تعیین شد . یکپارچگی خط و زبان نیز از جمله خدمات بزرگ سلسله چین بود.


قبل از آن کشورهای مختلف خط و زبان خاص داشتند . گرچه این خطوط سرچشمه یکسان داشته و بین آن ها تفاوت زیادی مشاهده نمی شد ، اما این نیز مانعی برای نشر و تبادلات فرهنگی بود . سلسله چین  پس از وحدت کشور  شیائو جوان  خط عمومی کشور را تعیین کرد و از آن به بعد هیروگلیف چینی طبق مقررات توسعه یافت . این برای شکلگیری و نشر فرهنگ چین نقش حائز اهمیت و بی سابقه ای داشت . به علاوه  چین شی هوان  همچنین اوزان و مقادیر ، پول و قانون سراسر کشور را وحدت بخشید . این اقدامات برای توسعه اقتصاد و تقویت جایگاه قدرت مرکزی موثر بود . چین شی هوان  مرد کبیری در تاریخ چین محسوب می شود ، اما ظلم و ستم او نیز در تاریخ چین ثبت است . او پس از یکپارچگی چین برای جلوگیری از تجاوز ملیت های کوچ نشین شمالی با توسل به زور هزاران کارگر را برای ساخت دیوار چین به خدمت گرفت.


 این دیوار در غرب از ناحیه بیابانی شروع می شد و در شرق به دریا می رسید و با وجود نیروی انسانی و مادی و سطح فنی وقت افراد بیشماری در جریان احداث این دیوار جان باختند .  چین شی هوان  همچنین فرمان داد که کاخ مجلل  ای فان  و آرامگاه پرشکوه وی در منطقه  لی سان  ساخته شود . امروز دیوار چین و اسب ها و سربازان سفالی چین شهر شی آن  از جمله معروف ترین میراث فرهنگی جهان است . اما در دو هزار سال پیش ، برای احداث آن ها مردم رنج زیاد بردند و انزجار شدیدی از ظلم این امپراطور داشتند و در نهایت حکومت سلسله  چین  بعد از ۱۵سال سرنگون شد . مساله دیگری نیز موجب بدنامی چین شی هوان  شد . او برای تقویت کنترل اندیشه در سال ۲۱۳ ق.م فرمان داد تمامی کتاب های تاریخی کشورهای دیگر بغیر از کشور  چین  ، کتاب های کلاسیک کونفوسیوس سوزانده و جمع آورندگان و مبلغان این کتاب ها کشته شوند . این حادثه وحشتناک موجب شد که در عرصه تحقیقات تاریخی اسرار لاینحل زیادی باقی بماند . چین شی هوان چین را وحدت بخشید و به دوران تجزیه دراز مدت کشور پایان داده و حکومت سلطنتی فئودالی چند ملیتی را که ملت هان  ملت اصلی آن بود ،تاسیس کرد . از آن به بعد صفحه نوینی در تاریخ چین گشوده شد .این مستند تاریخی بسیار زیبا را می توانید هم اکنون به صورت آنلاین سفارش داده و بعد از دریافت بسته پستی مبلغ آن را به مامور پست پرداخت کنید.برای مشاهده ی پکیج های ویژه فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای دانلود رایگان فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای مشاهده ی سایت تخصصی فیلم های انیمیشن اینجا را کلیک کنید.  محصولات مرتبط

پیشگویی های نوسترآداموس Nostradamus 2012

مستند داستان واقعی چه گوارا The True Story Of Che Guevara

مستند چگونه بروس لی دنیا را تغییر داد How Bruce Lee Changed the World

مستند زندگی هنری کسینجر The Trials of Henry Kissinger

مستند چارلز داروین و درخت زندگی BBC: Chares Darvwin And The Tree Of Life

مستند شبه جنگ The Fog Of WAR

  نظرات پيرامون اين محصول

نظري پيرامون اين محصول ثبت نشده است, شما مي توانيد به عنوان اولين نفر نظر خود را ارائه دهيد.

 ارسال نظر شما

نام
ایمیل
نظر شما
 
  اين محصول را به دوست خود پيشنهاد دهيد
شما مي توانيد اين محصول را به دوست خود معرفي نماييد , شايد دوست شما به اين محصول علاقه مند باشد

نام شما
ایمیل شما
نام دوست شما
ایمیل دوست شما
متن (اختیاری)