جستجو:       جستجوی پیشرفته    ورود / ثبت نام      
 سبد خرید شما خالیست !

جمعه, 3 آذر, 1396    مستند انجیل یهودا The Gospel of Judas
    
مستند انجیل یهودا The Gospel of Judas
کد محصول: 1111778
1 عدد سی دی  

قیمت : 2,000  تومان
 
 


1 دانلود مستند انجیل یهودا The Gospel of Judas

» نام مستند: انجیل یهودا

» نام انگلیسی: The Gospel of Judas

» محصول: National Geographic

» کشور تولید کننده: آمریکا

» کارگردان: James Barrat

» زبان: انگلسیی

» زمان: ۴۶ دقیقه

» کیفیت: بسیار خوب / avi

» اطلاعات فیلم در:

1 دانلود مستند انجیل یهودا The Gospel of Judas

مستند حاضر، کاری از شبکه National Geographic می باشد که بررسی یکی از انجیل های موجود یعنی «انجیل یهودا» می پردازد. اساس شکل گیری این مستند بر پایه دست نوشته های جدید بدست آمده ی انجیل یهودا با قدمت ۱۷۰۰ سال می باشد. این دست‌نوشته، ایده‌های جدید را در مورد رابطه حضرت عیسی(ع) و حواری خائن به او مطرح می‌کند. در این نسخه، ادعا شده که حضرت عیسی(ع) از یهودا به عنوان یک دوست نزدیک، می‌خواهد تا او را به مقامات لو دهد و این‌که وی با این کار از دیگر حواریون «جلو» خواهد افتاد. هرچند برخی تئوریسین‌ها این نظریه را مطرح می‌کردند، اما به گفته افرادی که مشغول تحقیق در این‌باره هستند، این نخستین سند باستانی است که از این ایده حمایت می‌کند. در ادامه می توانید تو ضیحات تکمیلی و صحنه هایی از این فیلم را مشاهده کنید.

به گفته کاشفان، کشف اولیه این سند در صحرای مصر روی یک پاپیروس چرمی باستانی بود و سپس ترجمه آن توسط جامعه جغرافیایی ملی انجام و در یک کنفرانس خبری در واشنگتن عنوان شد. گفته می‌شود، این سند ۲۶ صفحه‌ای به زبان «قبطی» بوده و حدود سیصد سال پس از میلاد از روی انجیل اصلی یهودا، که یک قرن پیش از آن به زبان یونانی بوده، نوشته شده است. به گفته مسئولان مؤسسه، این دست‌نوشته، مهم‌ترین اثر باستانی کشف شده درباره متون جدای از کتاب مقدس در شصت سال اخیر است. قابل‌توجه‌ترین بخش این دست‌نوشته یهودایی، این‌گونه شروع می‌شود که «راز مخفی لو دادن حضرت عیسی(ع) این است که او یک هفته پیش و سه روز مانده به عید «فصح»، از این امر به یهودا در آن مورد صحبت کرده بود».

بحث مربوط به مقایسه یهودا با حواریون دیگر است که حضرت عیسی(ع) به یهودا می‌‌گویند: «تو از بقیه جلوتر خواهی افتاد، چون تو مردی را که این لباس‌ها به تنش است، قربانی خواهی کرد». محققان و کسانی که با تفکرات عرفانی آشنا هستند، می‌‌گویند: منظور حضرت عیسی(ع) از این امر، کمک به وی برای رهایی از کالبد جسمانی بوده است. در حقیقت، یهودا با این کار، روح واقعی حضرت عیسی را آزاد کرده است. برخلاف انجیل‌های چهارگانه موجود (متی، مرقس، لوقا و یوحنا) که مضامینی مشابه دارند، عده‌ای بر این باورند که تنها «یهودا اسخریوطی» بوده که در میان دوازده حواری دیگر، مفاهیم تعالیم حضرت عیسی(ع) را درک می‌کرده است. انجیل یهودا نیز تنها یکی از متن‌های کشف‌شده در ۶۵ سال اخیر است که به انجیل افرادی مانند توماس، مریم مجدلید و فیلیپ نسبت داده شده و احتمال می‌رود که توسط عرفا نوشته شده باشد.

2 دانلود مستند انجیل یهودا The Gospel of Judas

اغلب عقاید عرفانی، توسط رهبران توسط رهبران کلیساها، تعالیمی غیر ارتدوکسی خوانده می‌شوند و معمولا آن را «بدعت‌گذاری» می‌نامند. کشف این متون، تعالیم کتاب مقدس را بیان تفاوت‌های بسیار در اعتقادات و روش‌های پیروان حضرت عیسی(ع) قضاوت کرده است. این یافته و انتشار آنها در کلیساها و دانشگاه‌ها، باعث ایجاد نسلی جدید از مسیحیان شده که نه تنها کتاب مقدس را کلام خداوند نمی‌دانند، بلکه آن را محصول تاریخ و سیاست می‌دانند. انجیل یهودا نیز این‌گونه است، چراکه یهودا، اسخریوظی را نه تنها خائن به حضرت عیسی(ع) معرفی نمی‌کند، بلکه او را وفادارترین آنان می‌نامد. رونوشت مصری این انجیل در سیزده ورق پاپیروس به صورت پشت‌ورو نوشته شده است و «رودولف کازر»، دانشجوی سوئیسی، مدیر سیستم بازسازی و ترجمه پاپیروس‌ها بوده است. این تلاش گروهی توسط مؤسسه «نشنال‌ژئوگرافیک» و حمایت بنیاد حمایت از هنر مائکناس در بازل و انستیتو اکتشافات تاریخی ویت، سازمان غیرانتفاعی آمریکایی انجام شده است.

این اسناد، ابتدا در دهه ۱۹۷۰ در مصر کشف شد و برای مدتی در دست دلالان مصری به اروپایی و سرانجام آمریکایی چرخید و نهایتا توسط یک دلال زوریخی خریداری و به بنیاد مائکناس داده شد. در حالی که برخی محافل مسیحیان صهیونیست در راستای نزدیک کردن مسیحیان و صهیونیست‌ها، برای تطهیر «یهودا»، حواری خیانتکار حضرت عیسی(ع) از کشف ۱۷۰۰ ساله او خبر می‌دهند، پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر مسیحیان جهان سعی دارد با تلاش‌های انجام شده برای احیای منفورترین چهره مسیحیت مقابله کند. وی پس از کشف انجیل منسوب به یهودا، در اولین حضورش در «موعظه‌های شرقی» در سنت پترباسیلبا گفت که سیزدهمین حواری یک دروغگوی حریص بوده است. او حضرت عیسی(ع) را با قدرت و موفقیت تعویض کرد. برای او تنها قدرت و موفقیت مهم و واقعی بود و عشق برای او وجود نداشت. او در کنگره‌ای گفت: پول برای او از برادران هم‌کیشش و حضرت عیسی(ع) مهم‌تر بود. بسیار مهم‌تر از خداوند و عشق او. به گزارش خبرنگار «بازتاب»، بنا بر اعتقاد مسیحیان، «یهودا»، یکی از دوازده حواری حضرت مسیح(ع)، با دریافت رشوه ایشان را به حاکمان یهودی رم نشان داد، آنان عیسی(ع) را به شیوه دردناکی به صلیب کشیدند. این در حالی است که بنا بر اعتقادات قرآنی مسلمانان، پس از خیانت «یهودا» به مسیح(ع)، خداوند خود او را به عیسی(ع) شبیه کرد و یهودیان او را به صلیب کشیدند. اما به تازگی برخی تلاش‌ها برای احیای «یهودا» و تطهیر چهره او، آغاز شده است. پاپ در صحبت‌هایش اشاره‌ای به پاپیروس‌های مورد ادعا نکرد، اما گویا موعظه‌اش تنها به همین هدف بود. وی گفت که دروغ‌های این حواری مرتدشده، باعث سقوط این مرد شد.

3 دانلود مستند انجیل یهودا The Gospel of Judasبرای مشاهده ی پکیج های ویژه فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای دانلود رایگان فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای مشاهده ی سایت تخصصی فیلم های انیمیشن اینجا را کلیک کنید.  محصولات مرتبط

مستند حقیقت پشت حلقه های گندم The Truth Behind Crop Circles

مستند ساخت کانال پاناما Panama Canal

مستند نیمه تاریک اورست The Dark Side Of Everest

مستند جنبه ی وحشی دولفین ها Dolphins The Wild Side

مستند ابر شهرها National Geographic: Megacities

مستند مراحل ساخت رولز رویس Megafactories: Rolls Royce

  نظرات پيرامون اين محصول

نظري پيرامون اين محصول ثبت نشده است, شما مي توانيد به عنوان اولين نفر نظر خود را ارائه دهيد.

 ارسال نظر شما

نام
ایمیل
نظر شما
 
  اين محصول را به دوست خود پيشنهاد دهيد
شما مي توانيد اين محصول را به دوست خود معرفي نماييد , شايد دوست شما به اين محصول علاقه مند باشد

نام شما
ایمیل شما
نام دوست شما
ایمیل دوست شما
متن (اختیاری)