جستجو:       جستجوی پیشرفته    ورود / ثبت نام      
 سبد خرید شما خالیست !

جمعه, 3 آذر, 1396    مستند فاتحان (دوبله فارسی) Conquistadros
    
مستند فاتحان (دوبله فارسی) Conquistadros
کد محصول: 2111922
4 عدد دی وی دی  

قیمت : 7,000  تومان
 
 
51180D58CNL

تانک‌ها در دروازه برلین، بارانی از تیر در هاستینگز، مشعل‌های جنگ در آتلانتا: ابزار جنگ در طی دوران‌های مختلف تاریخ دگرگون شده‌اند اما عطش فاتحان در کشورگشایی و قدرت‌طلبی تغییری نداشته است. برنامه فاتحان، بینندگان را به میادین جنگ در طی تاریخ می‌برد، جای که فرماندهان جنگی، دشمنان خود را به بیرحمانه‌ترین شکل ممکن شکست داده و از میان برمی‌دارند. هر قسمت از این مجموعه برنامه، به آنچه در ذهن فاتحان می‌گذشته می‌پردازد و از دید آنان، استراتژی جنگی آنها را به بوته آزمایش می‌گذارد، تسلیحات آنها را بررسی کرده و فرآیندی روانشناسانه را در مورد هر یک از آنها می‌پیماید. هر قسمت نشان میدهد که نتیجه هرجنگ، چگونه بر روند تغییر تاریخ تاثیر گذارده است. شما در مستند دوبله فارسی فاتحان شاهد زندگی اشخاصی خواهید بود که تشنه ی قدرت بوده و شعله ی قدرت طلبی در وجودشان خاموش نمی شود. در ادامه می تواانید توضیحات تکمیلی مربوط به هریک از قسمت های مستند فاتحان را مشاهده کنید.

سزار فاتح گل
سزار فاتح گُل ‫ادعایش مبنی بر تعلق داشتن تخت پادشاهی انگلستان به او را تایید کند. پس از تایید پاپ، اروپا شاهد اولین نبرد ِ دی‌ - دی‌ تاریخ خود میشود، البته به صورت معکوس نبرد دی‌ - دی‌ جنگ جهانی دوم. ویلیام از فرانسه به‬ ‫خاک انگلستان یورش میبرد. در این قسمت از برنامه نگاهی جامع می اندازیم به این حمله و به ابداعاتی که‬ ‫ویلیام با خود به امپراتوری جدیدش، منتقل میکند.‬‬

بزرگترین پیروزی ناپلئون
شکی نیست که نام او با کلمه ی فاتح، مترادف است. هر چند او هرگز خود را فاتح نمی خواند بلکه خود را آزادی بخشی می داند که روشنگری را برای مردم اروپای غربی به ارمغان می آورد. با اینحال، عملیات ها ومهارت های ناپلئون به عنوان فرماندهی نظامی، نام او را به عنوان یکی از بزرگترین فاتحان تاریخ جاودان کرده است. ناپلئون پس از به قدرت رسیدن در فرانسه، در نبردهایی در ایتالیا، مصر، اتریش و روسیه به میدان رفته واز فردی معمولی به ژنرالی، پادشاهی و امپراتوری می رسد. او در دوران اوج قدرت خود بر بخش اعظم اروپای غربی حکمرانی می کرده است. در این قسمت از برنامه، نگاهی می اندازیم به پیروزی درخشان ناپلئون درآوسترلیتز.

ویلیام فاتح
او لقب ویلیامِ فاتح را یدک می‌کشد، بزرگترین و موفق‌ترین جهان گشا در تاریخ تمدن غرب. داستان ویلیام از سال ۱۰۳۵ میلادی در شمال فرانسه و با جلوس او به تخت سلطنت نرماندی و بدست آوردن لقب ویلیامِ نورماندی آغاز می‌شود. او در ۳۰ سال پس از آن با ازدواج، دیپلماسی، جنگ، توطئه و ارعاب وحشیانه، پایه‌های حکومت خود را مستحکم می‌کند. دشمنان ویلیام، یارای ایستادگی در برابر او را ندارند. ویلیام برای مشروعیت‌ بخشیدن به حکومت خود، قلعه‌ها و کلیساهای بسیاری در نورماندی می‌سازد و نیز خود را وارث مشروع ادواردِ معترف دانسته و در نتیجه، ادعا می‌کند که تاج و تخت انگلستان پس از مرگ ادوارد به او تعلق دارد. اما ادوارد در زمان مرگ خود در سال ۱۰۶۶، تاج سلطنت را به پادشاهِ انگلوساکسون، هرولدِ گادوین واگذار می‌کند. ویلیام که از این بابت خشمگین شده و احساس می‌کند ادوارد و هرولد به او خیانت کرده‌اند از پاپ می‌خواهد ادعایش مبنی بر تعلق داشتن تخت پادشاهی انگلستان به او را تایید کند. پس از تایید پاپ، اروپا شاهد اولین نبردِ دی‌-دِیِ تاریخ خود می‌شود، البته به صورت معکوسِ نبردِ دی-دِیِ جنگ جهانی دوم. ویلیام از فرانسه به خاک انگلستان یورش می‌برد. در این قسمت از برنامه نگاهی جامع می‌اندازیم به این حمله و به ابداعاتی که ویلیام با خود به امپراتوری جدیدش، منتقل می‌کند.

ال سید
رودریگو دیاز ملقب به اِل سید یا رهبر، اولین قهرمان ملی اسپانیا است. او جنگجویی است که در قرن یازدهم میلادی زیسته و سرزمین پدری را از اعراب بازپس می گیرد. با اینحال، پژوهشهای اخیر تضادهای بسیاری رابین واقعیت رخ داده در قرن یازدهم و افسانه هایی که در طول تاریخ درباره ی شخصیت او شکل گرفته، آشکارمی سازد. یکی از نویسندگان هم عصر اِل سید او را جاهل، سرکش، عبوس، و سختگیر نسبت به زیردستان وشکست خوردگان می داند و هدف او از تمامی فعالیت هایش را عطش سیری ناپذیرش به مال و ثروت معرفیمی کند. لحظه ی سرنوشت ساز زندگی اِل سید در سال ۱۸۹۲ و زمانی اتفاق می افتد که او برای فتح شهر والنسیا که در اختیار اعراب قرار دارد، عازم آن شهر می شود.

کورتز فاتح مکزیک
هرنان کورتز، نام خود را به عنوان یکی از بزرگترین فاتحان آمریکا و یکی از بی رحم ترینِ آنها ماندگار کرده است. عطش کورتز به ثروت و قدرت، او را در سال ۱۵۱۹ به مکزیک می کشاند و بدین ترتیب جهانگشایی ای آغاز می شود که در تاریخ بشر، نظیر ندارد. جالب اینجا است که وقتی کورتز برای ملاقات با حاکمان امپراتوری آزتک اعزام می شود، به او اکیداً دستور داده می شود که از هرگونه نبرد با هدف فتح سرزمین های تازه اجتناب کند. اما کورتز به این دستورات توجهی نشان نمی دهد. او به دنبال رسیدن به افتخار، شهرت و ثروت است وهمین، او را به سوی جنگ و جهانگشایی سوق می دهد.

کرامول فاتح ایرلند
‫او خود را اولیور نگاهبان میخواند اما دیگران از او با عناوین خائن، قدرتطلب، دورو و بیرحم یاد میکنند. با‬‫ اینحال، دیگرانی هم هستند که او را خوشفکر، اهل مدارا، و فردی به شدت دین مدار و اخالق گرا می دانند. تاثیر‬‫کرامول به عنوان یک فرمانده نظامی و یک سیاستمدار در جریان جنگ داخلی انگلستان، وضعیت نظامی و‬‫سیاسی جزایر بریتانیا را به کلی تغییر میدهد. سرکوب طرفداران سلطنت توسط کرامول در سال ۱۶۴۹، تا به ‫امروز، برای بسیاری از ایرلندیها طنینی سهمگین دارد. قتل عام نزدیک به ۳۵۰۰ نفر در دراگدا پس از فتح شهر‬،‫ که شامل ۲۷۰۰ سرباز سلطنت طلب و تمامی مردان شهر که توان حمل سالح داشتند و از جمله غیرنظامیها‬‫ اسرا و کشیشان کاتولیک میشود، یکی از خاطرات تاریخی ای است که پس از گذشت بیش از سه قرن، همچنان‬  یکی از دلایل خصومتهای ایرلندیها و انگلیسیها است‬.

ژنرال ویلیام هو فاتح نیویورک
با آغاز انقلاب آمریکا، پادشاه انگلستان، جرج سوم، تصمیم می‌گیرد با اعزام یکی از مستعدترین و محترم‌ترین ژنرال‌های خود برای سرکوب یاغیان آمریکایی، شورش را در نطفه خفه کند. او کسی نیست جز ژنرال ویلیام هَو. ژنرال هَو در ژوئن ۱۷۷۶ به آمریکا رسیده، نیروهای خود را متمرکز کرده و و در ماه اوت در یک نمایش تاکتیکی درخشان، ژنرال جورج واشنگتن را در نبرد لانگ‌آیلند، به‌سختی شکست می‌دهد. انگلستان با این پیروزی، یکی از استراتژیک‌ترین و کلیدی‌ترین مواضع خاک آمریکا یعنی شهر نیویورک را به اشغال درمی‌آورد. هَو با اشغال نیویورک، مرکز مالی آمریکا، بزرگترین بندر در کل مستعمره‌نشین‌ها و مهمترین دروازه‌ی تجاری به مرکز آمریکا، یعنی رودخانه‌ی هادسون، را به تصرف درمی‌آورد. در این قسمت از برنامه خواهیم دید که موفقیت هَو در نیویورک چگونه موقعیت انگلستان را مستحکم‌تر کرده و باعث طولانی‌شدن جنگ می‌شود. 

اندرو جکسون فاتح فلوریدا
ما اغلب تصور نمی کنیم که رؤسای جمهور آمریکا را بتوان به عنوان فاتح شناخت اما این لقب، بدون شک،برازنده ی اندرو جکسون است. در سال 1510 ، رئیس جمهور جیمز مونرو به ژنرال جکسون فرمان می دهد بهحملات سرخپوستان سمینول به شهرک نشینان ایالت جورجیا خاتمه دهد. به جکسون دستور داده می شود به فلوریدای تحت کنترل اسپانیا حمله نکند، مگر آنکه در تعقیب و گریز سمینول ها مجبور از ورود به خاک فلوریدا شود. اما او از دستورات خود فراتر رفته و بدون هیچ دلیلی به فلوریدا حمله می کند. او فرماندار فلوریدارا اخراج کرده در شهر سنت مارک یک پاسگاه نظامی را به تصرف درآورده و دو شهروند بریتانیایی به نام الکساندر آربوت نوت و رابرت کریستی آمبریستر را به اتهام تحریک سمینول ها به حمله به شهرک نشینان آمریکایی، اعدام می کند. او سپس متوجه می شود که سمینول ها به پنساکولا گریخته اند و با حمله ای رعدآسا، آن پاسگاه نظامی را برای بار دوم به اشغال خود درمی آورد. او در این مسیر برده های فراری را دستگیر کرده ومکانی که به قلعه ی سیاهان معروف شده بود را با خاک یکسان می کند. عملیات های جکسون به یک رویارویی بین المللی بین ایالات متحده، بریتانیا و اسپانیا دامن می زند.

جان سی فریمون فاتح کالیفرنیا
در یکی از مهمترین نبردهای اشغال اراضی در تاریخ آمریکا، سه فرمانده کهنه‌کار نظامی به دنبال دستیابی به افتخار فردی و در راستای منافع ملی کشورشان، عازم فتح کالیفرنیا می‌شوند. عملیات‌های نظامی و جنجال‌های سیاسیِ جان چارلز فرمونت، فرمانده رابرت فیلد استاکتون و ژنرال استیون واتز کیرنی، داستانی است فوق‌العاده و سرشار از فراز و فرودهای پرهیجان. با اینکه این سه تن در نهایت در تقابل با یکدیگر قرار می‌گیرند، اما عملیات‌های نظامی مشترک و دستاوردهای فوق‌العاده‌ی این سه رهبر پرجذبه، به الحاق کالیفرنیا به خاک ایالات متحده‌ی آمریکا می‌انجامد. در میان این سه تن، جان سی. فرمونت از همه برجسته‌تر است. بسیاری بر این باورند که فرمونت بر اساس دستور سریِ پرزیدنت پولک برای اشغال کالیفرنیا، عازم آن نبرد می‌شود. فرمونت محرک و رهبر مخفی شورشی تحت عنوان شورش پرچم خرس است که در ژوئن ۱۸۴۶ آغاز می‌شود.

شرمن, رژه به سوی دریا
در روز پانزدهم نوامبر۱۸۶۴ ، ژنرال ویلیام تی. شرمن، نوعی عملیات نظامی تازه را ابداع می کند. هدف اوعبارت است از بردن جنگ به زمینِ جنوبی‌ها و نابود کردن زیرساخت‌ های کنفدراسیون جنوب و در نتیجه ازمیان بردن توان جنگیدن آنها. ژنرال شرمن، شهر آتلانتا را به همراه ۶۲ هزار سرباز ترک کرده و با حرکت درمسیر خط آهن به طرف علفزارهای جنوبی، از هر کجا که می گذرد، آنجا را به آتش کشیده و غیر قابل استفاده می کند. شرمن به نیروهایش دستور می دهد، خرمن‌ ها را سوزانده، مواد غذایی را ضبط کرده، ساختمان‌ ها راویران کرده، خطوط راه آهن را برچیده و در واقع، هر چیزی را که ممکن است برای جنوبی‌ ها مفید باشد، ازمیان بردارند. وقتی شرمن در نهایت به علفزارها می رسد، در پشت سر خود، مسیری ویران شده را باقی می گذارد که جنوبی‌ها هرگز قادر به بازسازی‌ اش نمی شوند. امروزه شرمن را یکی از اولین معماران نبردهای مدرن می دانند.

ژوکوف و نبرد برلین
نبرد برلین، به یکی از خونین‌ ترین درگیری‌ های تاریخ اروپا پایان می دهد. در ماه آوریل سال ۱۹۴۵ ، استالین، وقت را بسیار تنگ می بیند. آمریکایی‌ ها به تازگی از رود راین گذشته اند و رهبر شوروی نگران است که نکند آنها برلین  را زودتر از او فتح کنند. او برای سرعت بخشیدن به پیشروی ارتش شوروی، فرمانده ی عملیات برلین را بین مارشال ژوکوف در جبهه ی مرکزی و مارشال کونِف در جبهه ی جنوبی تقسیم کرده و با اینکار، موفق می شود این دو فرمانده ی ارشد را به مسابقه با یکدیگر وادارد. هر دو ژنرال روس مشتاقند که افتخار فتح پایتخت آلمان را نصیب خود کنند.  محصولات مرتبط

سری کامل مستند نبرد های هوایی History Chanel Dogfight

مستند جهان در جنگ World At War

مستند شبه جنگ The Fog Of WAR

مستند ناگفته های جنگ جهانی دوم Apocalypse: The Second World War

مستد ناو های هواپیما بر National Geographic HD: Supercarrier

مستند اسنایپرهای امریکایی US Army Sniper School 2011

  نظرات پيرامون اين محصول

نظري پيرامون اين محصول ثبت نشده است, شما مي توانيد به عنوان اولين نفر نظر خود را ارائه دهيد.

 ارسال نظر شما

نام
ایمیل
نظر شما
 
  اين محصول را به دوست خود پيشنهاد دهيد
شما مي توانيد اين محصول را به دوست خود معرفي نماييد , شايد دوست شما به اين محصول علاقه مند باشد

نام شما
ایمیل شما
نام دوست شما
ایمیل دوست شما
متن (اختیاری)