جستجو:       جستجوی پیشرفته    ورود / ثبت نام      
 سبد خرید شما خالیست !

شنبه, 25 آذر, 1396    مجموعه مستند تمدن های گمشده History Channel: Lost Worlds
    
مجموعه مستند تمدن های گمشده History Channel: Lost Worlds
کد محصول: 387
3 عدد دی وی دی  

قیمت : 5,500  تومان
 
 مجموعه مستند تمدن های گمشده

Lost Worlds

محصول: History Channel

تعداد: 3 عدد DVD

فرمت: DivX

قابل اجرا در کامپیوتر و پلیرهای خانگی که قابلیت پخش فایل های DivX را دارند


زبان اصلی

کیفیت: متوسط


در سری مستند تمدن های گمشده که یکی از مستند های مشهور و محبوب شبکه ی History می باشد، سازندگان و کارشناسان خبره ی این مجموعه،  در هر قسمت از برنامه تحقیقات مفصلی را در مورد یکی از تمدن ها و شهرهای باستان انجام می دهند مخصوصا تمدن ها و شهرهایی که نام آن ها در کتاب ها و اسناد آمده و آن طور که کتاب ها و اسناد حکایت می کنند زمانی از بزرگترین تمدن ها و شهرهای زمان خود بودند اما امروزه کمتر نشانی از آن ها در دست است، به عنوان مثال در این مستند چنین سوالاتی مطرح و پیگیری می شود: آیا شهر تروا که جنگ مشهور تروا در آن رخ داده واقعاً وجود داشت؟! یا شهر آتلانتیس که به زیبایی مشهور بود واقعاً وجود داشت و اگر وجود داشت مکان امروزی اش کجاست؟! مایاها که بودند و چرا به طور مرموزی شهرشان را ترک کردن؟!  این مستند با گروه کارشناسی حرفه ای اش که متشکل از تاریخ دانان، باستان شناسان، معماران و مهندسان آشنا به سازه های باستان می باشد به دنبال پاسخ این پرسش ها می رود.


همچنین در بخش هایی از این مستند به شهرها و تمدن هایی که احتمال داشت امروزه به وجود بیایند پرداخته می شود مثلا آن تمدنی که در ذهن هیتلر بود چگونه بود یا جهان و تمدن آرمانی که از فکر استالین می گذشت چه ویژگی هایی داشت؟! این مستند بسیار زیبا و دیدنی برای بیان بهتر موضوعات مورد بررسی اش از تصاویر جذاب بازسازی و شبیه سازی شده نیز استفاده می کند که این خود باعث می شود گاهی بیننده خود را دل تمدن های باستان و بین مردمان زمان های دور حس کند!

ابتدا توضیحاتی در مورد بعضی از بخش های این مجموعه ارائه می شود سپس در پایان فهرست کامل این مجموعه را می آوریم.مایاها- پلانکه


در اعماق جنگل های مکزیک , یکی از بزرگترین شهرهای گمشده ی دنیای مدرن واقع شده است.. پلانکه که هزار و پانصد سال پیش توسط مایاها ساخته شد قبل از آن که ساکنانش به طور مرموزی آن جا را ترک کنند , قرن ها پر رونق بود. اکنون گروهی از دانشمندان , مهندسان و باستان شناسان با استفاده از آخرین تکنولوژی در حال کشف چگونگی ساخت این سازه ی فوق العاده و کاربرد چگونگی مصرفشان هستند و اینکه دریابند شهر در زمان اوج خود چگونه بوده است .مأموریت گروه , رمزگشایی اسرار گذشته و جان دوباره بخشیدن به دنیای گمشده و شگفت انگیز مایاها است . این گروه در حال شروع بزرگترین پروژه ی نقشه برداری دنیای گمشده ی مایا هستند . شما هم به این گروه بپیوندید و شهر پلانکه را با تمام شکوه و جلالش بنگرید.

پیگن ها


پنج هزار سال پیش , قبل از اینکه مصریان اهرام را بنا کنند مردمانی مرموز برخی از بزرگترین آثار تاریخی را خلق کردند .آنان قبایل پیگن از بریتانیای کهن بودند و در طول 20 قرن تا زمان آمدن سپاه روم , روستاهایی از سنگ های دریایی بنا کردند .کوه هایی از خاک و گچ , از جمله تپه ی اسرارآمیز سیلوری و مشهورترین بنای تاریخی کهن در اروپا .
آنها راه های مبتکرانه ای برای حمل قطعه های بزرگ سنگ در مسافت هایی به طول صدها مایل یافتند همچنین روش های خاص برای علامت گذاری فصول با دقتی شگفت آور ابداع کردند .قبایل پیگن در دنیایی زندگی می کردند که نوشتن وجود نداشت در نتیجه سرنخ های اندکی باقی مانده که بدانیم چگونه چنین سازه های خارق العاده ای را می ساختند .


نخستین مسیحیان


پس از مصلوب شدن مسیحیان تعداد پیروانش به سختی به 100 نفر می رسیدند .یک فرقه ی مذهبی  زیرزمینی که در شرف نابودی بودند .اما در طی چند دهه پیروان این فرقه در سرتاسر امپراطوری رم به هزاران تن رسیدند .این فرقه از طریق شهرهای بزرگی همچون افسس رواج یافت .این امر اعتقادت کهن را از بین برد .این آیین سپس به دوردست ها همچون بیابان های ترکیه راه یافت که مردمش شهرهای زیرزمینی حفر کرده و کلیساهای شگفت انگیزی را در صخره های آتش فشانی ساخته بودند و در آغاز , قیام مسیحیت از جاده ای که رم برای سربازانش ساخته بود توسط شخصی به نام پالوس انتقال یافت .وی در طول سفرهایش 20 هزار مایل را طی می کرد و به هر کجا که می رسید تغییر و تحولاتی انقلابی به وجود می آورد .اکنون با استفاده از آخرین تغییر و تحولات , گروهی از متخصصان تلاش می کنند تا دنیایی که وی می شناخت به تصویر بکشند .مکان هایی که وی به آن ها سفر کرد و آن ها را دگرگون ساخت .این جهان گمشده ی  پالوس قدیس و از اولین مسیحیان است .


اورشلیم مسیح


اورشلیم یا بیت المقدس از نظر مسیحیان جهان , جایی است که مهم ترین حوادث تاریخ در این مکان روی داده است و در کتاب مقدس ذکر شده است که مسیح آخرین روزهای زندگی خود را در این مکان زندگی کرده است و سپس مصلوب شده است .آنچه در این مکان اتفاق افتاد جهان را دگرگون ساخت .پس از گذشت دو هزار سال شهر نیز دستخوش تغییراتی شده است . در طی قرن ها این شهر بیش از 20 بار تخریب و بازسازی شده است .پس از اورشلیمی که مسیح او را می شناخت تنها بخش هایی کوچک و ویرانه هایی کوچک برجای مانده است .اکنون بعد از دهه ها تحقیق و با کمک مدل سازی گرافیکی سه بعدی قادر هستیم اورشلیم را به گونه ای که مسیح می دید به نمایش بگذاریم .مجموعه ای از معابد , همان قلب شهر و مکانی که مسیح در آن تعلیم می داد . یک شاهکار مهندسی که تقریبا بلافاصله بعد از اینکه ساخت آن به اتمام رسید با خاک یکسان شد , ما جهان گمشده ی انجیل را به نمایش خواهیم گذارد .


شهرهای محرمانه


این داستان احتمالا بزرگترین راز تاریخ است . دنیایی پنهان از شهرهای ناپیدا و امکانات سری هسته ای که داخل آمریکا ساخته شده است .چهارصد هزار نفر انسان جزء این پروژه بودند اما فقط تعداد اندکی از حقیقت ماجرا خبر داشتند . این شهر نیم میلیون هکتار زمین را اشغال کرده بود . دنیا را مد نظر داشت که میلیارد ها دلار هزینه در برداشت و تمام این منابع روی یک هدف متمرکز شد ه بودند و آن پایان بخشیدن به جنگ جهانی دوم با ساختن اولین بمب اتمی دنیا بود .شش دهه ی بعد گروهی از متخصصین به این سایت محرمانه باز گشتند . مکانی که مسیر تاریخ را رقم زده بود .آن ها این دنیای گمشده را از دره ها ی سبز و کویر های خشک کشف و بازسازی خواهند کرد . این تیم با استفاده از آخرین دستاوردهای تکنولوژی و شواهد جدید به کشف پیچیده ترین شاهکار مهندسی که تا کنون صورت گرفته است دست می زند .این است دنیای گمشده ی پروژه ی منهتن.


شوالیه های صلیبی


شوالیه های صلیبی از سرزمین مقدس دفاع می کردند ابزارشان خونریزی و دعا بود .این فرقه که در قرن 12 پایه گذاری شد  راهبان جنگجو مسیحی بودند که برای 200 سال به عنوان یک نیروی شکست ناپذیر حضور داشتند .سپس به طور ناگهانی اقتدارشان فرو ریخت . آنها متهم به ترویج ارتداد بودند متهم کنندگان گفتند آنها بر صلیب آب دهان افکندند , سر بریده شده ی انسانی را پرستیدند و درگیر اعمال منحرف جنسی شدند .همه را کشتند و رهبرشان را بر تیر چوبی آتش زده و از آن پس نام آنان همراه با رمز و راز افسانه برده شده است .امروزه کتاب هایی همچون کد داوینچی افسانه ی صلیبیون را آشکار ساخته .آنها معتقد هستند از مقدس ترین چیز در عالم مسیحیت محافظت کرده اند که جام مقدس بوده است .در پس این افسانه ما دنیای واقعی شوالیه های صلیبی را کشف می کنیم. دنیایی که از سنگ ساخته شده بود . 800 سال پیش آنها برخی از بهترین استحکامات را تا کنون شناخته شده است را ساختند .امروزه بخش اعظمی که ساخته اند در حال فرو ریختن است . اکنون گروهی از متخصصین به گذشته ی دنیای آن ها سفر می کنند.اینان برای اولین بار در طول 8 قرن گذشته با استفاده از هنر انیمیشن دنیای گمشده ی شوالیه های صلیبی را آشکار خواهند کرد.


تمدن گمشده ی هیتلر


در حومه ی برلین آثاری از ابرشهری قدعلم کرد که هیتلر قصد ساختن آن را داشت .این ویرانه ها که امروز متروک ماندند بقایای شهری هستند که وی در تلاش بود تا پایتخت جدید جهان را در آن بنا کند . هیتلر را می توان مردی در نظر گرفت که مسئول بیشترین کشتار و خرابی در طول تاریخ بوده است . اما وی تنها به دنبال ویران کردن نبود او قصد سازندگی هم داشت . او می خواست کشورش را آن گونه که رویای خود می دید بسازد و این شهر جدید به شاهکار پروژه وی تبدیل می شد .هیتلر قصد داشت ساختمان هایی بسازد که بزرگتر و بهتر از تمامی ساختمان های موجود باشد .تالار گنبدی شکل بسیار بزرگی که برج ایفل به راحتی در آن جای می گیرد .استادیومی که بتواند به راحتی چهارصد هزار نفر را در خود جای دهد .اما این رویا هرگز به طور کامل به واقعیت بدل نشد . تنها امروز پس از شش دهه تحقیق و با استفاده از تکنولوژی کامپیوتری امکان وجود شهری که هیتلر قصد داشت برای مردمانش بسازد فراهم شده است .این جهان گمشده ی هیتلر است.فهرست کامل بخش های ارائه شده در این مجموعه مستند را می توانید در فهرست زیر مشاهده کنید:

History Channel - Lost Worlds 1x00 Palenque
History Channel - Lost Worlds 1x01 Knights Templar
History Channel - Lost Worlds 1x02 Atlantis
History Channel - Lost Worlds 1x03 Ramses Egyptian Empire
History Channel - Lost Worlds 1x04 Athens Ancient Supercity
History Channel - Lost Worlds 1x05 Secret Cities Of The A Bomb
History Channel - Lost Worlds 1x06 Hitlers Supercity
History Channel - Lost Worlds 1x07 Jesus Jerusalem
History Channel - Lost Worlds 1x08 Churchills Secret Bunkers
History Channel - Lost Worlds 1x09 The Real Dracula
History Channel - Lost Worlds 1x10 Bravehearts Scotland
History Channel - Lost Worlds 1x11 The First Christians
History Channel - Lost Worlds 1x12 The Pagens
History Channel - Lost Worlds 2x01 The Seven Wonders
History Channel - Lost Worlds 2x02 Kama Sutra
History Channel - Lost Worlds 2x03 Secret A-Bomb Factories
History Channel - Lost Worlds 2x04 Henry VIIIs Mega Structures
History Channel - Lost Worlds 2x05 Secret US Bunkers
History Channel - Lost Worlds 2x06 Herod The Great
History Channel - Lost Worlds 2x07 Building The Titanic
History Channel - Lost Worlds 2x08 Sin City Of The West
History Channel - Lost Worlds 2x09 The Vikings
History Channel - Lost Worlds 2x10 Al Capones Secret City
History Channel - Lost Worlds 2x11 Lost Superpower Of The Bible
History Channel - Lost Worlds 2x12 Stalins Supercity
History Channel - Lost Worlds 2x13 City Of Armageddon
History Channel - Lost Worlds 2x14 Jekyll And Hyde
History Channel - Lost Worlds 2x15 The Age Of Airships
History Channel - Lost Worlds 2x16 Ivan The Terribles Fortresses
History Channel - Lost Worlds 2x17 Pirates of the Caribbean
History Channel - Lost Worlds 2x18 Taj Mahal

مجموعه ای بسیار کامل و بی نظیر از سری مستند «تمدن های گمشده» را می توانید هم اکنون به صورت پستی سفارش داده و مبلغ آن را هنگام دریافت کالا به مامور پست پرداخت کنید.برای مشاهده ی پکیج های ویژه فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای دانلود رایگان فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای مشاهده ی سایت تخصصی فیلم های انیمیشن اینجا را کلیک کنید.  محصولات مرتبط

پیشگویی های نوسترآداموس Nostradamus 2012

مستند مهندسی یک امپراطوری History Channel Engineering An Empire

امپراطوری مغول ها History Channel: The Mongol Empire

مستند داستان واقعی چه گوارا History Channel The True Story Of Che Guevara

مستند مصر باستان History Channel Ancient Egypt

سری کامل مستند نبرد های هوایی History Chanel Dogfight

  نظرات پيرامون اين محصول

نظري پيرامون اين محصول ثبت نشده است, شما مي توانيد به عنوان اولين نفر نظر خود را ارائه دهيد.

 ارسال نظر شما

نام
ایمیل
نظر شما
 
  اين محصول را به دوست خود پيشنهاد دهيد
شما مي توانيد اين محصول را به دوست خود معرفي نماييد , شايد دوست شما به اين محصول علاقه مند باشد

نام شما
ایمیل شما
نام دوست شما
ایمیل دوست شما
متن (اختیاری)