جستجو:       جستجوی پیشرفته    ورود / ثبت نام      
 سبد خرید شما خالیست !

جمعه, 3 آذر, 1396    مستند بسیار زیبای رژه ی پنگوئن ها National Geographic: March Of The Penguin
    
مستند بسیار زیبای رژه ی پنگوئن ها National Geographic: March Of The Penguin
کد محصول: 627
1 عدد دی وی دی  

قیمت : 2,500  تومان
 
 
مستند بسیار زیبای رژه ی پنگوئن ها

نام انگلیسی: March Of The Penguin

محصول: National Geographic

کیفیت: بسیار عالی HD

فرمت: DVD خانگی

قابل اجرا در کامپیوتر و کلیه پلیر های خانگی

زبان: فرانسوی

با زیرنویس فارسی و انگلیسی

1 عدد DVD


توضیحات: فیلم مستند رژه پنگوئن‌ها با کارگردانی لوک ژاکه و صدای مورگان فریمن محصول انجمن جغرافیای ملی (National Geographic) می باشد.فیلم مستند «رژه پنگوئن‌ها» در این مهاجرت زمستانی، پنگوئن‌های امپراطور را همراهی کرده و حقایقی شگفت‌انگیز از زندگی آنها را به تصویر می‌کشد.برای ساختن این شاهکار مستند، لوک ژاکه، کارگردان فرانسوی فیلم به همراه گروهش، یک سال تمام را در سخت‌ترین شرایط سرزمین جنوبگان سپری کردند و نتایج تلاش آنها را در تک تک فریم‌های این فیلم مستند  می‌توان مشاهده کرد. فیلم مستند «رژه پنگوئن‌ها» رکورد فروش فروش گیشه در ایالات متحده را داشت و بیش از 3 میلیون DVD از این مستند فروخته شد. در ادامه تصاویری از صحنه های مختلف این فیلم مستند و توضیحات تکمیلی را می توانید مشاهده کنید.


از تولد تا مرگ، از نامزدی تا ازدواج از كمدی تا تراژدی و از عشق تا مبارزه برای بقا، همه چیزهایی است كه در این مستند می توانید ببینید روش روزانه مستند رژه پنگوئن ها از فیلم پرهزینه جنگ دنیاها ی اسپیلبرگ هم بیشتر شده و تعدادكم سینماهای نمایش دهنده این مستند هفته گذشته به 788 سینما رسید و از این هفته قرار است 1867 سینما در امریكا و كانادا این فیلم را نمایش دهند. مستندی كه تا به حال 27 میلیون دلار فروخته است. آدم این خبر را كه می شنود، حسابی تعجب می كند و كلی سوال به ذهنش هجوم می آورد. مگر دیدن چند تا پنگوئن روی پرده سینما چه مزه ای دارد كه این همه تماشاگر را جذب خود كرده؟ با این همه مستند حیات وحش كه از شبكه های مختلف تلویزیونی دنیا پخش می شود، دیگر چه نیازی بوده كه در سالن سینما هم راز بقا پخش كنند؟ و هزار جور سوال و كنجكاوی دیگر. ولی با خواندن خلاصه داستان این مستند، كم كم حساب كار دستت می آید.


این یك داستان واقعی و خارق العاده است كه صدها هزار سال است دارد تكرار می شود. پنگوئن ها برای همسریابی و تولیدمثل مجبورند هزاران كیلومتر را در سخت ترین شرایط روی زمین (دمای 70 درجه زیر صفر، بادهای منجمدكننده با سرعت 170 كیلومتر، آب های عمیق و خطرناك، گرسنگی و حمله مهاجمان) پیاده طی كنند تا سرانجام به آن سرزمین در دل قطب و دور از اقیانوس ها برسند. از تولد تا مرگ، از نامزدی تا ازدواج، از كمدی تا تراژدی و از عشق تا مبارزه برای بقا، همه چیزهایی است كه در این مستند می توانید ببینید. فیلم، روایت مهاجرت گله ای از پنگوئن هاست و بر یك زوج خاص از این پنگوئن ها تمركز می كند.
یك پنگوئن از دل دریا به روی یخ ها شیرجه می زند، دو تا پنگوئن با هم توی یك سوراخ تنگ می پرند، یك پنگوئن دیگر با شكم روی یخ ها سر می خورد و به سختی از یك چاله یخی عبور می كند، پنگوئن ها توی سر و كول هم می زنند، و كلی تصاویر جذاب و بامزه دیگر.


ولی ماجرا تازه با به صف شدن پنگوئن ها شروع می شود. آن ها به خط می شوند و مهاجرت شروع می شود. نمای نزدیك از حركت آرام پاهای آن ها و سپس كات به تصاویر بسته آن ها، راهپیمایی حماسی را به تصویر می كشد. كولاك شروع می شود و پنگوئن ها همچون شوالیه ها به سختی با این باد مرگ بار یخی مقابله می كنند. ولی تنها سرما و گرسنگی در انتظار این پنگوئن ها نیست؛ حیوانات گوشت خوار زیر یخ ها، انتظار این پنگوئن ها را می كشند. لشكر پنگوئن ها تلفات می دهد؛ ولی سرانجام به آرامش می رسند. دیگر زمان عاشقی و ازدواج و تولیدمثل و تخم گذاری و گرم نگه داشتن تخم هاست. آمدن جوجه پنگوئن ها دوباره زندگی را در میان پنگوئن ها تر و تازه می كند. جوجه هایی كه روی پای پدر و مادرهایشان تاتی تاتی راه می روند و زمین می خورند و دوباره بلند می شوند و با قد كوچك شان در كنار هیكل بزرگ پدر و مادرشان خانواده عجیبی را تشكیل می دهند.


هدف من، درآوردن داستانی از دل یخ ها بود كه تا به حال شنیده نشده بود. این حرف ها را لوك ژاك می زند كه پشت سر همه این ماجراها قرار دارد. او پس از 12 سال حضور در قطب جنوب، فیلمی مستند را روانه سالن های سینمای جهان كرده است كه دست كمی از فیلم های سینمایی ندارد و تماشاگر را از میان گرمای طاقت فرسای تابستان به دل یخ های قطب جنوب می برد. فیلمی كه یك سال فیلم برداری در شرایط سخت قطب جنوب، مزه همه سختی های مهاجرت پنگوئن ها را به عوامل این فیلم و از جمله خود آقای كارگردان، لوك ژاك چشانده است.


چیزی كه البته ژاك از آن اصلا بدش نمی آید؛ چون عاشق طبیعت و ماجراجویی و دست و پنجه نرم كردن با شرایط سخت است. همین علاقه، 12 سال پیش، او را به قطب جنوب كشاند. همه چیز از یك آگهی عجیب و غریب شروع شد: به یك زیست شناس نترس كه حاضر باشد چهارده ماه را در پایان دنیا بگذراند، نیازمندیم. آگهی ای كه انگار برای ژاك كه هم زیست شناسی خوانده بود و هم سرش برای این چیزها درد می كرد، نوشته شده بود. قرار بود ژاك 24 ساله به ایستگاه تحقیقاتی فرانسوی ها در قطب جنوب برود و فهرست دقیقی از نماها را فیلم برداری كند. ولی من تا آن زمان توی زندگی ام یك دوربین هم نداشتم. یك دوره 10 روزه كار با دوربین 35 میلی متری، این مشكل را هم حل كرد و او به سرزمین یخ ها رفت. سرزمینی كه با شرایط آب و هوایی آن، چندان هم غریبه نبود. چون در شرق فرانسه و در میان كوه ها به دنیا آمده بود و از سه سالگی اسكی كرده بود. اما مهم تر از همه این ها، چیز دیگری بود. كارهای تحقیقاتی توی دانشگاه و پشت میز را دوست نداشتم. سفرهای ژاك به قطب جنوب آغاز شد. سفرهایی كه بعد از پیشنهاد دوست مستندسازش، رنگ دیگری به خود گرفت و او اولین فیلم مستندش Sea Leopard,Lord of Theice را ساخت؛ فیلمی كه مقدمه ای بر ساخت رژه پنگوئن ها شد.
نه زمین و نه فضا!


تولید این فیلم از چهار سال پیش شروع شد و خیلی آرام آرام در طول ماه ها شكل گرفت. تولیدی كه شبیه عملیات نظامی بود و همه چیزش باید حساب شده جلو می رفت. داستان سرراست، ساده و كاملی از مبارزه این موجودات نفرین شده برای بقا، در ذهنم شكل گرفته بود. ما می دانستیم كه چه چیزی قرار است اتفاق بیفتد و در كجا و چه كسی نقش اصلی ماجرا است. چیزی كه نمی دانستیم این بود كه ماجرا دقیقا چطور اتفاق می افتد. به هر حال این جا قطب بود و پنگوئن ها هم حیوان بودند!

ژاك به پنگوئن ها موجودات نفرین شده می گوید: پنگوئن ها، آفریده های افسانه ای هستند كه در این شرایط زندگی می كنند و مثلا توانایی شیرجه زدن تا عمق 4 كیلومتری را در 20 دقیقه دارند. ولی همین موجودات با این توانایی ها، باید بهای گزافی را برای سلطنت در سرزمین های یخی بدهند. آن ها به دلایل ناشناخته، برای تولیدمثل مجبور هستند مثل یك گنهكار برای توبه، كیلومترها و كیلومترها در كولاك قطب جنوب و دور از منبع غذای شان (اقیانوس ها) راه بروند تا یك تخم بگذارند و بعد هم بازگردند. چون تنها در جاهای كمی در قطب می توانند تخم گذاری كنند. پنگوئن، آخرین موجود زنده در جایی است كه نه زمین است و نه فضا؛ جایی در میان واقعیت و تخیل! اگر تصور این حرف ها برایتان خنده دار است، به قول ژاك هنوز یخ زدن در برابر باد 160 كیلومتر در ساعت را تجربه نكرده اید. او از این فضای بین واقعیت و تخیل، فیلمی بیرون آورد كه مثل قصه هایی كه پدر و مادرها برای بچه ها در زمان خواب می گویند، تماشاگر را با خود ببرد. بیشتر از همه چیز هم روی ویژگی انسانی پنگوئن ها تاكید كرد: پنگوئن با این كه حیوان است، ولی ویژگی های انسانی برجسته ای دارد. همین ویژگی های انسانی پنگوئن ها، یكی از جذابیت های اصلی این مستند را تشكیل می دهد.

از نظر سینمایی هم پیچ و تاب ها و چرخش های داستانی در زندگی آن ها وجود داشت. چرخش های داستانی كه رژه پنگوئن ها را به فیلمی دیدنی در سینماها تبدیل كرد. فیلمی كه نقش اول آن را پنگوئن ها برعهده داشتند. پنگوئن هایی كه رابطه عجیبی هم با انسان ها دارند. او به تو اجازه می دهد كه به اش نزدیك شوی؛ ولی به نفر بعدی این اجازه را نمی دهد. بنابراین تو مجبوری بهترین رفتارت را داشته باشی؛ چون اگر به او احترام نگذاری، هیچ تصویری را از او نمی توانی بگیری. به طور كلی هم قانونی در این مایه ها وجود دارد: اگر می خواهی بر طبیعت حكم فرما شوی، تو مجبوری از طبیعت اطاعت كنی و باید باهوش هم باشی.


چه كسی حدس می زد جست وجوی این پنگوئن ها به باشكوهی رودرویی دلیرانه آن ها با كولاك باشد؟ چه كسی تصور می كرد این پنگوئن ها به عنوان یك سوژه سینمایی، جذاب باشند؟ این جمله های تحسین آمیز را منتقد روزنامه USA TODAY نوشته؛ جمله هایی كه این روزها در روزنامه ها و مجلات درباره این مستند زیاد نوشته می شود. مستندی كه یك سال فیلم برداری آن طول كشیده و 120 ساعت فیلم گرفته اند و مورگان فریمن، بازیگر معروف سیاه پوست امریكایی هم متن آن را گفته و با این روند فروش، بعید نیست در جای دوم پرفروش ترین مستند تاریخ سینما بعد از فارنهایت 11/9 مایكل مور قرار بگیرد. شاید هم پنگوئن های چاق و چله توانستند مایكل مور چاق و چله را از رینگ بیرون كنند و خودشان تاتی تاتی كنان در رتبه اول جای بگیرند. چون انگار الان بهترین زمان برای گفتن افسانه امپراتوری پنگوئن هاست.


توضیحات انگلیسی:


Each winter, alone in the pitiless ice deserts of Antarctica, deep in the most inhospitable terrain on Earth, a truly remarkable journey takes place as it has done for millennia. Emperor penguins in their thousands abandon the deep blue security of their ocean home and clamber onto the frozen ice to begin their long journey into a region so bleak, so extreme, it supports no other wildlife at this time of year. In single file, the penguins march blinded by blizzards, buffeted by gale force winds. Guided by instinct, by the otherworldly radiance of the Southern Cross, they head unerringly for their traditional breeding ground where--after a ritual courtship of intricate dances and delicate maneuvering, accompanied by a cacophony of ecstatic song--they will pair off into monogamous couples and mate. The females remain long enough only to lay a single egg. Once this is accomplished, exhausted by weeks without nourishment...

برای مشاهده ی پکیج های ویژه فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای دانلود رایگان فیلم های مستند اینجا را کلیک کنید.
برای مشاهده ی سایت تخصصی فیلم های انیمیشن اینجا را کلیک کنید.  محصولات مرتبط

مستند سیاره زمین BBC Planet Earth

مجموعه ی کامل مستند های حیات وحش BBC

مستند جنبه ی وحشی دولفین ها Dolphins The Wild Side

حیات وحش کارائیب BBC: Wild Caribbean

مستند خلیج کوچک The Cove

مستند اقیانوس ها Oceans

  نظرات پيرامون اين محصول

نظري پيرامون اين محصول ثبت نشده است, شما مي توانيد به عنوان اولين نفر نظر خود را ارائه دهيد.

 ارسال نظر شما

نام
ایمیل
نظر شما
 
  اين محصول را به دوست خود پيشنهاد دهيد
شما مي توانيد اين محصول را به دوست خود معرفي نماييد , شايد دوست شما به اين محصول علاقه مند باشد

نام شما
ایمیل شما
نام دوست شما
ایمیل دوست شما
متن (اختیاری)